Ceremóniamester vagy vőfély?

Számos hasonlóságuk mellett van néhány tényező, amely megkülönbözteti egymástól a ceremóniamestert és a vőfélyt. Segítünk eldönteni, melyik illik jobban az esküvőtökhöz!

ceremóniamester

Manapság egyre több újítás jelenik meg az esküvőkben. Így, bár továbbra is megtalálhatóak a szertartásokon és a lagzikon a különböző tradicionális elemek, de van, hogy erre az ifjú pár részéről egyáltalán nincs igény, és a hagyományőrzés helyett elsősorban az események zavartalan irányítására vágynak. Ilyenkor a vőfély helyett ceremóniamestert fogadnak, amely a vőfélyhez hasonlóan első számú feladatának tekinti, hogy a vállatokról levegye a tehert a nagy napon, és biztosítsa, hogy minden a terv szerint menjen. Könnyeden kommunikálnak, a problémamegoldó képességük kiváló és az elejétől a végéig a kezükben tartják az irányítást. Nézzük, melyek azok a kardinális pontok, amelyek elkülönítik őket egymástól!

A népiességen túl

A modern esküvőkön már nem elvárás az olyan népies öltözet, mint amilyenben a vőfély is megjelenik. Inkább az esküvői trendeket követve, a szabadosabb szerelésű ceremóniamesterek kezdenek előtérbe kerülni. Emellett megmaradtak ugyan a rímes, vicces monológok, azonban ezek már nem olyan hangsúlyosak, mint régebben voltak. A ceremóniamesterek repertoárjában a szórakoztatás csak egy pont a sok közül, és nem olyan kardinális, mint a vőfély esetében; gyakrabban tevékenykedik a háttérből, teret adva a nap főszereplőinek.

Rendezvényszervezés élesben

Egy ceremóniamester feladatainak körét nagyban kiteszi az, hogy az esküvő minden perce úgy teljen, ahogy azt a menyasszony és a vőlegény megkívánja. Ő tartja a kapcsolatot a szolgáltatókkal, informálja, és ha kell, terelgeti a vendégeket, valamint pontosan tudja a napi menetrendet, amely alapján mindig egy lépéssel az események előtt jár. A ceremóniamester amolyan jobb keze és az aznapi legjobb barátja a párnak, aki folyamatosan azon van, hogy minden és mindenki időre a helyén legyen.

Scroll to top